1.jpg1z.jpg2.jpg2z.jpg3.jpg3z.jpg4.jpg4z.jpg5.jpg5z.jpg6.jpg6z.jpg7.jpg7z.jpgvalley1.jpg

Aktualności

Wyjazd uczniów klasy piątej na „ zieloną szkołę"

„Zielona szkoła, czyli przeniesienie zajęć dydaktyczno– wychowawczych i opiekuńczych poza ławkę szkolną, w inne, atrakcyjne pod wieloma względami miejsce, to doskonały sposób na kształtowanie umysłu, charakteru i osobowości dziecka. Nauka, w bezpośrednim kontakcie  z otaczającą dziecko rzeczywistością, jest naturalna, zintegrowana, sprzyja twórczemu myśleniu i działaniu. Obcowanie dzieci z  przyrodą, poznanie jej praw oraz świadomość zagrożeń dla środowiska dają szanse na kształtowanie właściwych postaw wobec przyrody, określonych wartości i postaw prozdrowotnych. Dodatkowo aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu, wspólne zabawy i przeżywane radości to najlepszy sposób na zintegrowanie zespołu klasowego.”

Mając na uwadze korzyści płynące z tego niekonwencjonalnego sposobu nauczania, jakim jest „ zielona szkoła” 28 maja  2018 r. uczniowie naszej szkoły razem z wychowawczynią panią Anetą Pietruszka i opiekunką, panią Martą Wesołowską – Kardas wyjechali na zieloną szkołę, do  Janowa Lubelskiego. Podczas trzydniowego pobytu firma MAKADAN z Janowa Lubelskiego dostarczyła naszym uczniom wielu niesamowitych wrażeń survivalowych, rekreacyjnych i sportowych. Dla uczniów klasy piątej był to pierwszy wyjazd, nowe przeżycia, wielkie emocje i jednocześnie okazja do integracji klasy.

Cały wyjazd obfitował w wiele atrakcji. Uczniowie wykazywali się zarówno odwagą, sprytem jak i uzdolnieniami sportowymi. Najwięcej wrażeń przysporzyły Paintball, Nocne Podchody, 12 Prac Achillesa, przejażdżka dżipami po lesie, kąpiel w bagnie, czy rozwiązanie zagadki kryminalnej „Kto zabił wilka”.

Nocne podchody  po lesie  okazały się chyba najbardziej emocjonującą atrakcją, pokazały kto ma stalowe nerwy i w ciemnościach potrafi przezwyciężyć strach i odnaleźć drogę powrotną. Na koniec uczestnicy mieli możliwość zagrania w mega-piłkarzyki, w której gracze wcielają się w rolę gigantycznych stołowych piłkarzy. Uczniowie o „większej masie” mogli zmierzyć się w walkach sumo oraz pojeździć na rodeo.

Zieloną szkołę przetrwaliśmy szczęśliwie. Trochę zadrapań i kilka siniaków to efekt aktywności dzieci. Można więc powiedzieć, że był to udany pobyt i za rok na pewno będą chętni na kolejne przygody.

 

 

Joomla templates by a4joomla