1.jpg1z.jpg2.jpg2z.jpg3.jpg3z.jpg4.jpg4z.jpg5.jpg5z.jpg6.jpg6z.jpg7.jpg7z.jpgvalley1.jpg

Aktualności

Tydzień Języków Obcych

Nauczyciele języków obcych zorganizowali w dniach 22-25 maja 2018 r. III Tydzień Języków Obcych, podczas którego uczniowie naszej szkoły uczyli się języków obcych poprzez zabawę i  wykorzystywali zdobytą wiedzę językową w różnych sytuacjach życia codziennego.

I. „Karaoke w językach obcych” (22 maja 2018r.)

W dniu 22.05.2018r.  Odbyło się wspólne śpiewanie  piosenek w językach  obcych”. W spotkaniu wzięli odział uczniowie klas IV, V szkoły podstawowej i II  gimnazjum. Uczniowie wspólnie z nauczycielami języków obcych śpiewali znane i lubiane przez uczniów piosenki w języku angielskim i niemieckim. Uczniowie zaangażowali się bardzo we wspólne śpiewanie, dzięki czemu ćwiczyli prawidłową wymowę w danych językach, wykorzystywali swoje zdolności językowe w praktyce i poznawali kulturę krajów anglo- i niemieckojęzycznych.

II. „Językowa Gra Terenowa w Woli Gułowskiej (24 maja 2018r.)”

Uczniowie klasy VII Zespołu Szkół im. Gen. F. Kleeberga w Woli Gułowskiej wykorzystywali swoją praktyczną znajomość języka angielskiego i niemieckiego do rozszyfrowywania zagadek w obu tych językach. Do wspólnej zabawy językowej przyłączyła się grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej w Adamowie. Wszystkie grupy wykazały się bardzo dobrą znajomością języków obcych i dotarły do miejsc, w których czekały na nich ukryte zagadki/wskazówki. Oprócz zadań językowych czekały na naszych uczestników także różnorodne zadania sportowe, gdyż nauka poprzez zabawę jest najbardziej efektywna. Na zakończenie gry terenowej uczestnicy otrzymali drobne upominki,  które będą im  przypominać  tą niezapomnianą przygodę językową.

III.  Szkolny Konkurs wiedzy o krajach anglo- i niemieckojęzycznych

25 maja 2018r. odbył się  Szkolny Konkurs Wiedzy o Krajach anglo- i niemieckojęzycznych. Uczniowie grając w grę planszową „Dużo wiem” odpowiadali na pytania dotyczące krajów anglo- i niemieckojęzycznych z zakresu geografii, historii, kultury i sportu. Laureatami konkursu zostali:

- klasy Ia/b-II szkoły podstawowej: I miejsce: klasa Ib

- klasy III-IVa/b: I miejsce: klasa III

- klasy V-VI szkoły podstawowej: I miejsce: klasa VI

Uczniowie wykazali się dużą wiedzą o krajach nauczanych języków. Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

IV. Prezentacja kuchni różnych krajów

W trakcie Tygodnia Języków Obcych uczniowie mieli możliwość spróbowania dań różnych kuchni, które były serwowane na stołówce szkolnej, takie jak barszcz ukraiński, fasolka po bretońsku, spaghetti i pierogi ruskie. Menu było przedstawione też w języku angielskim, co wzbudziło duże zainteresowanie uczniów.

V. Gramatyka angielska nie jest trudna – pod tym hasłem odbyły się warsztatowe zajęcia, gdzie uczniowie mieli okazję zmierzyć się z łamigłówkami gramatycznymi z języka angielskiego. Przekonali się o tym uczniowie II i III klasy gimnazjum.

Podczas Tygodnia Języków Obcych odbyły się w klasach I-VII szkoły podstawowej i II-III gimnazjum  w ramach lekcji zajęcia warsztatowe o językach obcych. Wszyscy uczestnicy za udział w konkursach plastycznych, grze językowej i grze planszowej zostali nagrodzeni.Dziękujemy wszystkim za udział i włączenie się w akcję!

 

 

 

Joomla templates by a4joomla