„ Paintball”

11 maja 2018 r. uczniowie klasy 4 i 7 szkoły podstawowej oraz 2 i 3 gimnazjum pod opieką pań: Anety Pietruszki, Katarzyny Jodełki oraz Marty Wesołowskiej-Kardas wzięli udział w wycieczce integracyjnej do Sokołowa Podlaskiego na grę terenową  „ Paintball” w ramach zajęć Edukacji dla bezpieczeństwa.

Zamysłem wyjazdu była nie tylko integracja zespołów klasowych, ale przede wszystkim upowszechnienie zdrowej rywalizacji wśród młodzieży, bazując na zasadzie fair play.

Na miejscu zapoznano nas z zasadami bezpieczeństwa i regułami bezpiecznej gry w paintball. Każdy z uczestników wyjazdu został wyposażony w kombinezon, maskę ochroną, rękawiczki oraz tzw. marker z kulkami wypełnionymi farbą, z którym obsługą zapoznali nas instruktorzy. Po podzieleniu nas na dwa zespoły, które podczas zabawy " walczyły " przeciwko sobie, otrzymaliśmy przygotowaną dla nas amunicje (kulki wypełnione niezagrażającym życiu barwnikiem), po czym rozpoczęliśmy długo wyczekiwaną grę.

Oj działo się, działo na tych manewrach. Zawodnicy przelali „w boju” wiele farby i własnego potu.  Zaplanowano różne scenariusze rozgrywek i każda z drużyn mogła się popisać pomysłowością i zręcznością. Pomimo zmęczenia i wyczerpania bawiliśmy się świetnie. Wszyscy walczyli wytrwale i zacięcie. Po rozegraniu 8 rozgrywek usiedliśmy wspólnie przy ognisku, odpoczęliśmy i zregenerowaliśmy swoje siły.

Niestety nadszedł czas powrotu. Z wdzięcznością podziękowaliśmy prowadzącym za wspaniałe przyjęcie i przygotowanie dla nas gry. Gra paintballowa dostarczyła nam wielu emocji oraz niesamowitych i niezapomnianych przeżyć. To była udana wycieczka!

Agnieszka Brodowska, uczennica klasy III Gimnazjum