Spotkane autorskie

8 maja w Domu Kultury w Woli Gułowskiej odbyło się spotkanie autorskie uczniów klas IV- VII z Krzysztofem Petkiem, człowiekiem wielu pasji i zainteresowań.

Autor podróżuje po Polsce z programami autorskimi, na których promuje swoje książki: ,,Całe złoto El Dorado”, „Diamentowy pościg”, serię ,,Porachunki z przygodą”, „Czarny kufer” a także zdrowy styl życia i aktywność społeczną. Krzysztof Petek organizuje wykłady, wyprawy dla młodzieży, szkolenia survivalu i  walki wręcz, prowadzi szkolenia literackie i dziennikarskie, koncerty, uczestniczy w akcji ,,Cała Polska czyta dzieciom”.

Podczas spotkania powieściopisarz i jednocześnie dziennikarz opowiadał dzieciom o wielu fascynujących wyprawach krajoznawczych  i kulturoznawczych w najdalsze zakątki świata. Zwiedził wiele miejsc w Europie i na świecie, od mroźnej Syberii  w północnej Azji po amazońską dżunglę, gdzie występują 40 stopniowe upały, a parne, wilgotne powietrze sięga 100 %. Spotkanie autorskie  z tak aktywnym człowiekiem, znającym kilka języków obcych było dla uczniów bardzo pouczające i interesujące. Uczniowie świetnie się bawili i zadawali ciekawe pytania. Bardzo podobał im się pokaz samoobrony, w którym uczestniczyli chłopcy z VII klasy.