INNOWACJE JĘZYKOWE

„Przedszkolaki uczą się języka niemieckiego”

Już od najmłodszych lat chcemy uwrażliwiać dzieci na naukę języków obcych, które w dzisiejszym świecie odgrywają bardzo ważną rolę. Dlatego raz w miesiącu, w ramach innowacji językowych, przedszkolaki (3 i 4-latki) uczą się języka niemieckiego na bazie języka angielskiego. Poprzez zabawę tymi dwoma językami przedszkolaki poznały już formy powitania/pożegnania, liczebniki od 0 do 10, nazwy podstawowych zabawek i emocji.

W nauce języka niemieckiego przedszkolaków wspierają: nauczycielka języka niemieckiego  p. Małgorzata Bernat, nauczycielka języka angielskiego p. Danuta Królik, uczennice klasy II gimnazjum Emilia Jazurek, Anna Jędrych, Natalia Jawoszek i Daria Redas. Gimnazjalistki mają możliwość podzielenia się swoją wiedzą z przedszkolakami, wprowadzenia ich w świat odkrywania nowego języka poprzez zabawę i zobaczenia, jak wygląda proces nauczania z drugiej strony- jako nauczyciela.

Przedszkolaki, rozpoczynające swoja przygodę z językiem niemieckim, są chętne do nauki tego języka, milo spędzają czas w towarzystwie nauczycieli języków obcych  i koleżanek z klasy II gimnazjum.

„Uczymy się języka niemieckiego już od I klasy”

Uczniowie klasy Ib szkoły podstawowej w ramach działań innowacyjnych uczą się języka niemieckiego. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu  (w poniedziałki) w wymiarze 15-20 minut. Poprzez zabawę mają oni możliwość poznać nowy język i rozwijać swoje umiejętności językowe. Uczniowie wykazują się dużą motywacją do nauki tego języka. W nauce tego języka pomaga uczniom nauczyciel języka niemieckiego i uczennice z klasy II gimnazjum: Daria Redas, Natalia Jawoszek, Sylwia Omelańczuk.

„Uczniowie uczą uczniów”- to motto towarzyszy naszym działaniom innowacyjnym. Uczennice II klasy mogą dzięki temu wykorzystać swoją znajomość języka w praktyce, wprowadzić młodszych kolegów i młodsze koleżanki w poznawanie drugiego języka obcego i pomagać im w nauce tego języka.