KONKURS PLASTYCZNO-HISTORYCZNY

"NAJWAŻNIEJSZE WYDARZENIA HISTORYCZNE NASZEJ ERY"

1.   Organizator: Zespół Nauczycieli Bloku Humanistycznego przy Zespole Szkół w Woli Gułowskiej

2.   Konkurs jest skierowany do uczniów klas IV-VII szkoły podstawowej i II-III gimnazjum w Woli Gułowskiej

3.   Cele konkursu:

•  Utrwalenie wiadomości na temat najważniejszych wydarzeń historycznych naszej ery.
  • Rozwijanie i popularyzowanie wiedzy i świadomości historycznej wśród dzieci i młodzieży.
  • Motywowanie uczniów do rozwijania pasji historycznych i artystycznych.
  • Rozwijanie kreatywności dzieci i młodzieży w zakresie technik sztuki plastycznej.

4.   Praca konkursowa powinna zawierać własną interpretację plastyczną wydarzenia historycznego.

5.   Praca powinna być wykonana w dowolnie wybranej technice malarskiej lub rysunkowej; format prac od A1 do A4.

6.   Do każdej z prac należy dołączyć następujące informacje:

• imię i nazwisko autora
  • klasę
  • nazwę wydarzenia

7.   Termin składania prac upływa 27 kwietnia 2018 roku. Prace należy składać do Pani Hanny Fotyga lub Pani Ewy Bancerz

8.   Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 10 maja 2018 roku.

9.   Jury dokona wyboru najlepszych prac i przyzna 3 nagrody oraz 3 wyróżnienia.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!