,,Razem odkrywamy świat programowania”

Uczniowie klas I-III edukacji wczesnoszkolnej  uczestniczą w programie ,,Razem odkrywamy świat programowania” realizowany przez Fundację VCC w partnerstwie z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim Jana Pawła II oraz Fundacją  ,,Wschodni Klaser Innowacji”, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Program skierowany jest do uczniów klas I-III edukacji wczesnoszkolnej zainteresowanych nauką programowania w języku Scatch.

Celem głównym programu jest:

- Rozwój kompetencji cyfrowych, w tym umiejętności ściśle informatycznych.

- Poznanie środowiska Scratch.

- Rozwój analitycznego i kreatywnego myślenia.

- Tworzenie prostych programów, animacji i gier w programie Scratch.

Zajęcia odbywają się w czterech grupach, raz w tygodniu po 2 godziny lekcyjne w pracowni komputerowej. Dzieci chętnie uczestniczą w przygotowanych zadaniach i biorą aktywny w nich udział. Poprzez zabawę uczą się podstaw programowania, rozwijają kreatywne, logiczne i abstrakcyjne myślenie, wyobraźnię, doskonalą pamięć i koncentrację.