„Sztuka i Ja”

W bieżącym roku szkolnym realizujemy innowację pedagogiczną skierowaną do uczniów edukacji wczesnoszkolnej „Sztuka i Ja”. Ma ona na celu rozwój osobowości dziecka oraz uatrakcyjnienie zajęć lekcyjnych. Pragniemy, aby nauka „wyszła” poza sale szkolne, stała się okazją do spotkania z „żywą” sztuką. W związku z tym 20 lutego 2018 r. został zorganizowany wyjazd uczniów do Ryk na spektakl w wykonaniu Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa pt. „Kot w butach”. Ta znana bajka w nowej odsłonie, ze wspaniałymi pokazami świateł wzbudziła dużo zachwytów i uśmiechów.

Luty okazał się miesiącem bogatym w wydarzenia teatralne, bowiem 27-ego gościliśmy w naszej szkole Teatr Kukiełkowy z Nowego Sącza ze spektaklem pt. „Szczęście”.  Oglądanie spektaklów teatralnych stało się dla uczniów przyjemnością, zabawą i ciekawym sposobem spędzania wolnego czasu. Kontakt z aktorami, piękną scenografią, kukiełkami pozostanie na długo w pamięci naszych dzieci.