Najlepszy sportowiec

im. Gen. FRANCISZKA KLEEBERGA
W WOLI GUŁOWSKIEJ

I.                    CELE KONKURSU

1.       Popularyzacja sportu w szkole i środowisku.

2.       Podnoszenie sprawności fizycznej i umiejętności ruchowych uczniów.

3.       Zachęcenie uczniów do systematycznej nauki i pogłębiania wiedzy.

4.       Wyłonienie i nagrodzenie najlepszych uczniów – sportowców szkoły, którzy wnieśli istotny wkład w sportowy dorobek szkoły.

5.       Angażowanie się uczniów w sportowe życie szkoły.

6.       Stwarzanie możliwości osiągania i przeżywania sukcesu.

II. PRZEPISY OGÓLNE

1.  Organizatorami konkursu są nauczyciele wychowania fizycznego.
   2.  W konkursie biorą udział wszyscy uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum

• spełniają wszystkie wymagania na ocenę  dobrą z wychowania fizycznego,
  • biorą udział w treningach wybranej dyscypliny sportowej,
  • reprezentują szkołę w zawodach sportowych na różnych szczeblach,

3. Uczniowie startujący w zawodach otrzymują odpowiednią ilość punktów zależnie od rangi     zawodów i                      zdobytego miejsca.
  4. Punktacja prowadzona jest oddzielnie w kategorii dziewcząt i chłopców.
  5. Liczba punktów sumuje się przez cały rok szkolny.
  6.  O tytule „Sportowca szkoły” i „Sportsmenki szkoły” decyduje suma punktów zdobytych wciągu   roku szkolnego.
  7. W przypadku jednakowej liczby punktów, lub innych uzasadnionych przez nauczycieli wychowania fizycznego okoliczności Rada Pedagogiczna może wybrać odpowiednio dwie  „Sportsmenki szkoły” i dwóch „Sportowców szkoły”.
  8. „Sportsmenka szkoły” i „Sportowiec szkoły” otrzymują statuetkę za osiągnięcia sportowe.
  9. Rodzice uczniów otrzymują list gratulacyjny.

III. PUNKTACJA

1. PUNKTACJA ZA OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE:

•  Za udział w pozalekcyjnych zajęciach sportowych w szkole uczeń otrzymuje 10 punktów (frekwencja powyżej 90%)
  • Za udział w zawodach sportowych pozaszkolnych uzyskuje się 10 punktów.

Ø  I miejsce                              20 pkt

Ø  II miejsce                             15 pkt

Ø  III miejsce           10 pkt

•   Za udział w zawodach sportowych szkolnych uzyskuje się 5 pkt.

Ø  I miejsce                              10 pkt

Ø  II miejsce                             9  pkt

Ø  III miejsce           8   pkt

• Za osiągnięcia sportowe w klubach sportowych uzyskuje się 15 punktów ( po wcześniejszym udokumentowaniu).
  •  Za organizację i pomoc przy organizacji szkolnych imprez sportowych uczeń otrzymuje 10 punktów.

2.     PUNKTACJA ZA ZACHOWANIE

• - wzorowe - 20 pkt.
  • - bardzo dobre - 15 pkt.
  • - dobre - 10 pkt.
  • - poprawne – 5 pkt.

3. PUNKTACJA  DRUŻYNOWA

•  Każdy zawodnik drużyny otrzymuje punkty jak za indywidualny udział w zawodach (miejsce drużyny decyduje o liczbie punktów).
  •  Zawodnicy rezerwowi ( z których, nie skorzystał opiekun w trakcie zawodów) otrzymują połowę punktów.

4. STRATY PUNKTOWE

•  Uczeń traci taką ilość punktów, jaką mógłby zdobyć  za zajęcie I miejsca w zawodach indywidualnych, w których nie wziął udziału z własnej winy – bez usprawiedliwienia rodziców (opiekunów).
  •  Uczeń traci sumę punktów uzyskanych z poszczególnych szczebli dotyczących zawodów drużynowych, w których nie wziął udział z własnej winy – bez usprawiedliwienia rodziców (opiekunów).
  • Jeśli w/w sytuacje powtórzą się, uczeń zostaje wykreślony z konkursu.
  • Uczeń nie otrzymuje punktów za udział w zawodach jeśli w czasie ich trwania zachował się w sposób naruszający dobre imię szkoły, drużyny lub naruszył inne ogólnie przyjęte normy poprawnego zachowania.
  •  Za szczególnie rażące, niegodne zachowanie uczeń może być całkowicie usunięty z konkursu ( decyzję podejmuje opiekun SKS w porozumieniu z innymi nauczycielami wychowania fizycznego).

• Konkurs trwa od 22 września 2014 roku do 10 czerwca 2015 roku
  • Wynik ogłoszony zostanie w dniu zakończenia roku szkolnego !!!