DZIEŃ SPORTU W PRZEDSZKOLU – 12 czerwca

Ta gimnastyka to fajna sprawa,
dla nas wszystkich to zabawa.
Ręce w górę, w przód i w bok,
skłon do przodu, w górę skok.

Tak rozpoczął się Dzień Sportu w naszej szkole zorganizowany przez nauczycieli wychowania fizycznego dla przedszkolaków i oddziału 0. Na początku poszły w ruch ręce, nogi i bioderka. Potem kilka podskoków w górę i w bok.  Po takiej rozgrzewce przedszkolaki rozpoczęły  konkurencje sportowe. Były tunele, skoki, czołganie, laski gimnastyczne, strzały do bramki, przenoszenie piłeczek.  Każde dziecko stanęło na wysokości zadania. Z uśmiechem, zapałem i z chęcią zwycięstwa ruszyli ze startu, aby dotrzeć do mety..

Na koniec  Pan Dyrektor gratulował wszystkim maluchom sportowej postawy i ducha walki. Zachęcał też wszystkie dzieci  do aktywnego i zdrowego spędzania czasu wolnego na powietrzu,  mobilizowania rodziców do wspólnej zabawy.