19. Piknik Olimpijski

3 czerwca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w 19. Pikniku Olimpijskim w Parku Kępa Potocka na warszawskim Żoliborzu.

To jedyna taka impreza w Polsce, podczas której mogliśmy spotkać ponad stu polskich medalistów olimpijskich i niezliczone rzesze olimpijczyków i ludzi sportu. Jak co roku lista tych nazwisk jest imponująca i nie sposób wymienić wszystkich. W tym roku na Kępie Potockiej mogliśmy spotkać między innymi: Tomasza Majewskiego (2-krotnego mistrza olimpijskiego w pchnięciu kulą), Andrzeja Wrońskiego (2-krotnego mistrza olimpijskiego w zapasach), Szymona Ziółkowskiego (mistrza olimpijskiego w rzucie młotem), Roberta Sycza i Tomasza Kucharskiego (2-krotnych mistrzów olimpijskich w wioślarstwie), Wojciecha Fortunę (mistrza olimpijskiego w skokach narciarskich), Dariusza Goździaka (mistrza olimpijskiego w pięcioboju nowoczesnym), Adama Krzesińskiego (2-krotnego medalistę w szermierce), Mariana Sypniewskiego (2-krotnego medalistę w szermierce), Iwonę Dzięcioł-Marcinkiewicz (brązową medalistkę w łucznictwie), Jana Tomaszewskiego (wicemistrza olimpijskiego w piłce nożnej), Konrada Niedźwiedzkiego (brązowego medalistę w łyżwiarstwie szybkim), Mieczysława Nowickiego (2-krotnego medalistę w kolarstwie) i wielu innych wspaniałych polskich sportowców. Oczywiście na tej imprezie nie zabrakło pierwszej damy polskiego sportu, siedmiokrotnej medalistki olimpijskiej - Ireny Szewińskiej.

Trzydziestu sportów  wzięło udział w tegorocznym pikniku, rozegrano kilkadziesiąt konkurencji, w których nasi uczniowie mogli poczuć się zwycięzcami, np. w konkurencjach „Zmierz się z mistrzem”, i spotkać swoich idoli. Jedną z wielu atrakcji tegorocznego pikniku była strefa zimy (zbliżają się zimowe igrzyska olimpijskie) ze  sportami zimowymi - z lodowiskiem i skocznią narciarska na czele, a także pełna zabaw i atrakcji dla dzieci strefa „Witaj Pyeong Chang”.

Nie sposób wymienić wszystkich atrakcji, które czekały na uczestników na 19. Pikniku Olimpijskim. Tu trzeba było być i przeżyć to wszystko samemu. Już czekamy na jubileuszowy 20. Piknik Olimpijski 2018 r.