WYJAZD UCZNIÓW KLASY VI NA ZIELONĄ SZKOŁĘ

W dniach 24-26 maja 21 uczniów klasy VI wraz z wychowawczynią Danutą Królik i opiekunem panią Edytą Chojęta wzięło udział w zajęciach na Zielonej Szkole. Podczas trzydniowego pobytu firma MAKADAN z Janowa Lubelskiego dostarczyła naszym uczniom wielu niesamowitych wrażeń sportowych, rekreacyjnych i survivalowych.

Cały wyjazd obfitował w wiele atrakcji. Uczniowie wykazywali się zarówno odwagą, sprytem jak i uzdolnieniami sportowymi. Najwięcej wrażeń przysporzyły park linowy, Paintball i Szalona Olimpiada. W trakcie gry Medicus uczniowie mieli okazję na nowo powtórzyć zasady zachowania się podczas różnych zagrożeń, a także związane z udzielaniem pierwszej pomocy. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli też w zajęciach integracyjnych z uczniami z Zespołu Szkół z Adamowa, m.in. podczas gry kryminalnej „Kto zabił wilka?”, a przy wspólnym ognisku w Momotach Górnych nawiązały się nowe przyjaźnie. Spacer po lesie nocą okazał się chyba najbardziej emocjonującą atrakcją, pokazał kto ma stalowe nerwy i w ciemnościach potrafi przezwyciężyć strach i odnaleźć drogę powrotną.

Na koniec uczestnicy mieli możliwość zagrania w mega-piłkarzyki, w której gracze wcielają się w rolę gigantycznych stołowych piłkarzy. Uczniowie o „większej masie” mogli zmierzyć się w walkach sumo oraz pojeździć na rodeo.

Szóstoklasiści wrócili z zielonej szkoły bardzo zmęczeni, ale zadowoleni - przezyli wiele niezapomnianych chwil, a takie wspomnienia jak gra w Paintball, nocne podchody czy jazda samochodami terenowymi na długo pozostaną w ich pamięci.