Wycieczka do Bałtowa

23 maja dzieci klas 0a i 0b wraz ze swoimi wychowawczyniami wyruszyły na jednodniową wycieczkę do Parku Jurajskiego w Bałtowie. Choć droga była daleka, to okazało się, że było warto tak długo jechać.

Po szczęśliwym dotarciu do celu, wszystkich wycieczkowiczów powitała pani przewodnik, która z pasją opowiadała o zgromadzonych eksponatach. Rozmiary, dbałość o szczegóły, z jaką wykonane zostały dinozaury, zachwyciły najmłodszych. Wszyscy dzielnie maszerowali pośród prehistorycznych gadów i nikt nie był zmęczony godzinnym spacerem. Entuzjazm wśród przedszkolaków wzbudziło także zwiedzanie BAŁTOWSKIEGO ZWIERZYŃCA. Najpierw nasi podopieczni odbyli przejażdżkę amerykańskim autobusem pomiędzy zwierzętami współcześnie żyjącymi (m.in.: strusie, lamy, wielbłądy, dziki, konie, jelenie i wiele innych gatunków). W drugiej części Zwierzyńca zobaczyli ciekawe gatunki ptactwa i drobnych ssaków znajdujących się w klatkach. Następnie udaliśmy się do kina 5D.

Po emocjach związanych z obcowaniem ze zwierzętami wszyscy z wielkim apetytem zajadali zamówiony obiad.

Następnym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum i Oceanarium Jurajskiego. Nasi milusińscy mogli obejrzeć różnego rodzaju skamieniałości. Były to kości dinozaurów, szczątki morskich gadów zęby rekinów, koralowce i głowonogi. Wyjście z tego miejsca prowadziło na plac zabaw. To dopiero była uciecha! Zjeżdżalnie, huśtawki, drabinki, karuzele…

Z wycieczki do KRAINY DINOZAURÓW wszyscy wrócili pełni wrażeń i zadowoleni, choć jednak troszkę zmęczeni. Dla wszystkich była to niezapomniana przygoda.