„Chcesz mieć zdrowie jak ryba – jedz, owoce i warzywa”

Chcesz mieć zdrowie jak ryba - jedz owoce i warzywa.

Takie przesłanie towarzyszyło uczniom edukacji wczesnoszkolnej którzy  21 marca 2017 r. świętowali Pierwszy Dzień Wiosny. Zaprezentowali swoim młodszym kolegom z  przedszkola  i z oddziałów zerowych inscenizację promującą zdrowy styl życia i odżywiania. Była to bardzo atrakcyjna i pouczająca lekcja, podczas której analizowano przyczyny zmęczenia dzieci, ich chorób i infekcji oraz utrwalono zasady zdrowego stylu  życia.
Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej w ramach działań profilaktycznych, niczym mali mistrzowie zdrowego odżywiania, wcielili się w role nauczycieli: Doktora Zdrówko – wykładowcy, Witaminek – opowiadających o ważnej funkcji, jaką pełnią w organizmie, oraz dzieci - których rolą było przekonanie i zachęcenie młodszych kolegów do spożywania owoców i warzyw.
Witaminki i Doktor Zdrówko aktywizowali publiczność, zadając pytania, zagadki i nagradzając prawidłowe odpowiedzi brawami. Maluchy żywiołowo reagowały na tę formę przekazu oraz na zgromadzone w dużych ilościach „Świeżaki”- pluszakowe owoce i warzywa.Dopełnieniem radości było zaproszenie publiczności do degustacji smacznych, zdrowych i kolorowych owocowo – warzywnych przekąsek. Później już było tylko mniaaam… pycha! I… same witaminki.