Co jest w życiu najważniejsze?

W dzisiejszym świecie konsumpcyjne nastawienie do życia i nieustanny pośpiech stają się przeszkodą w ocenie tego co naprawdę jest w życiu ważne, dobre i potrzebne.

Pochylając się nad tym zagadnieniem uczniowie naszej szkoły opracowali klasowy ,,alfabet" wartości, który stanowić będzie dla nich drogowskaz do dokonywania odpowiednich wyborów w życiu. Uczniowie udowodnili, że ich świat wartości ma charakter uniwersalny. Nadal cenią sobie:

Również okres przedświąteczny był doskonałym czasem aby zgłębić kwestię ważną nie tylko od święta. Jasełka szkolne zorganizowane przez dzieci, młodzież , rodziców i nauczycieli były okazją do refleksji, zatrzymania się na d wartościami bardzo ważnymi w życiu każdego człowieka.