Inauguracja nowego roku szkolnego

Jaki będzie ten rok dla szkół? – to pytanie, które 1 września było na wielu ustach. Niewątpliwie przyniesie on wiele zmian.

Pierwsza zmiana łączy się z pierwszą klasą: nie będą musiały jednak iść do niej sześciolatki – od tego roku został zniesiony dla nich obowiązek szkolny, natomiast szóstoklasiści prawdopodobnie będą się cieszyć – zniesiono egzamin szóstoklasisty. To jedynie początek zmian dla tych uczniów – po zakończeniu klasy VI nie pójdą do gimnazjum, ale do klasy VII. Rok 2016/2017 będzie też krótszy – 1 września 2016 r. weszło w życie rozporządzenie, zgodnie z którym wakacje będą rozpoczynały się w pierwszy piątek po 20 czerwca, a nie w ostatni piątek tego miesiąca.

Wśród innych zmian w naszej szkole warto wspomnieć o zmianach kadrowych. Powitaliśmy nowych nauczycieli: s. Danutę Wójcik, która będzie uczyć religii w szkole podstawowej i przedszkolu, p. Justynę Gajowy – nauczycielkę matematyki oraz p. Katarzynę Jodełka – psychologa.

Na zakończenie, życząc wszystkim uczniom wytrwałości w dążeniu do osiągania zamierzonych celów oraz pogłębiania swojej wiedzy, przedstawiamy nauczycieli wychowawców:

Klasa 0A – p. Ewa Cąkała

Klasa 0B – p. Marta Wesołowska-Kardas