Ku wolności

10 czerwca uczniowie klas V-VI oraz I-III gimnazjum  uczestniczyli  koncercie ewangelizacyjno-profilaktycznym „Ku wolności” w wykonaniu grupy „Wyrwani z Niewoli”.

Artyści, Piotr Zalewski (student psychologii, profilaktyk i autor książki „Wyrwani z niewoli”) oraz Jacek „Heres” Zajkowski (artysta hip hopowy i profilaktyk), dzieląc się historią swego życia, z łatwością wciągnęli młodzież do wspólnego przeżywania koncertu. Od razu na wstępie ci byli „dresiarze” podkreślili, że spotkanie nie ma na celu nawracania kogokolwiek ani przekonywania do wiary, jego celem jest zmuszenie młodzieży do refleksji i zastanowienia się nad sensem życia każdego z nas, które jest wyjątkowe i w żadnym wypadku nie należy go marnotrawić.

Podczas programu artyści ukazują świat bez narkotyków, alkoholu i wszelkich używek oraz przypominają o najważniejszych chrześcijańskich wartościach, a wszystko opierają na własnych życiowych doświadczeniach. Właśnie życiowe doświadczenie chłopców, a przede wszystkim ciekawa forma spotkania (świadectwo przeplatane utworami o charakterze religijnym w rytmie rapu) najbardziej dotarły do uczniów, którzy bardzo szybko dali się wciągnąć do wspólnego skandowania „Ku wolności wyswobodził nas Chrystus”.

To z pewnością jeden z ciekawszych programów profilaktycznych, w jakim uczestniczyli nasi uczniowie.

Zdjęcia: o.Janusz Bębnik