Sadzenie lasu z myśliwymi

9.04.2016 roku uczniowie pierwszej klasy gimnazjum wraz z myśliwymi z koła łowieckiego ,,Ryś’’ w Adamowie wzięli udział w corocznych zajęciach edukacyjnych - sadzeniu  lasu. Zajęcia rozpoczęły się od zbiórki, na której prezes koła Adam Stępniak przywitał uczniów i myśliwych. Poinformował zebranych o zbliżających się obchodach związanych z majówką myśliwską, na którą zaprosił całą  społeczność szkolną, i  zapoznał zebranych z formą sadzenia lasu. Następnie uczniowie dobrali się w pary z myśliwymi i wyruszyli z sadzonkami na wyznaczone miejsce, gdzie posadzono drzewka. Uczniowie pod opieką leśniczego Waldemara Bancerza i nauczycielki pani Grażyny Józwik posadzili na 0,5 ha  3000 drzewek, które w przyszłości posłużą zwierzynie leśnej przebywającej na terenie lasu Gułowskiego, dostarczając im pożywienia.

Po zakończonej pracy wszyscy  wspólnie biesiadowali przy ognisku piekąc kiełbaski. Akcja sadzenia lasu jest jednym z punktów obchodu zbliżającego się Dnia Ziemi w naszej szkole.