Szkolny Mistrz Kaligrafii 2023

Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej przystąpili w dniu 11maja do Szkolnego Konkursu Kaligraficznego, którego celem było rozpowszechniane wśród uczniów sztuki pięknego pisania. Uczniowie starali się zapisać podany konkursowy fragment tekstu w sposób staranny i estetyczny. Zadanie to wymagało od uczniów skupienia, cierpliwości, dokładności i spokoju. Dzięki temu kształtowali swój charakter i rozwijali wrażliwość na piękno naszego języka ojczystego. Dowiedzieli się także, jak ważne jest odręczne pisanie, które wspiera kreatywność i uczenie się. Gratulujemy laureatom konkursu i zachęcamy do kształtowania sztuki pięknego pisania każdego dnia.

Mistrzem Kaligrafii:

klasy I została – Magdalena Niewiarowska,

klasy II – Jagoda Niewiarowska,

klasy III – Nikola Lemieszek.

Wyróżnienia otrzymali:

Olga Mioduchowska, Lena Suska, Andżelika Bogusz, Adrian Ochnik, Brajan Malec i Piotr Prażmo.