„wJemy więcej”

9 lutego 2023 roku naszą szkołę odwiedziła studentka III roku Dietetyki Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Koordynatorka Ogólnopolskiej Akcji Edukacyjnej „wJemy więcej”, organizowanej przez Studenckie Koło Naukowe Żywienia Klinicznego WUM - pani Małgorzata Cabaj.

Wytłumaczyła uczniom klas I-III edukacji wczesnoszkolnej, czym zajmuje się dietetyk i zapoznała je z zasadami zdrowego odżywiania (Piramida Zdrowego Żywienia i Stylu Życia Dzieci i Młodzieży). Zwróciła uwagę, co i w jakich ilościach powinno się jeść, aby organizm pozostał w dobrej kondycji.

Przekonywała, że bardzo ważną rolę w diecie odgrywają warzywa i owoce, które powinny być składnikiem każdego posiłku.

Podstawą Piramidy jest aktywność fizyczna, która pozytywnie wpływa na nasze ciało. Sport i zdrowie ściśle łączą się ze sobą.

Podczas zajęć dzieci wspólnie z p. Małgosią zaśpiewały piosenkę „Ogórek wąsaty”, tańczyły do piosenki „Góry do góry” oraz wykonały wyklejankę - talerz zdrowia. Z prac plastycznych została wykonana gazetka na korytarzu szkolnym.