Bezpieczne dorastanie- życie bez alkoholu, papierosów, narkotyków i dopalaczy. Zakończenie projektu

Uzależnienia, z którymi spotykają się młodzi ludzie nawet w rodzinnych domach, maja ogromny pływ na ich życie. Młodzież, przekonana, że tak musi być, nawet nie próbuje żyć inaczej.

Przeciwdziałając problemowi, nasza szkoła w ramach działań profilaktycznych we współpracy z GKRPA w Adamowie zrealizowała projekt  ,,Bezpieczne dorastanie - życie bez alkoholu, papierosów, narkotyków i dopalaczy”.

Uczniowie kl. III gimnazjum 30 października zwiedzili Areszt Śledczy w Warszawie Służewiec, zapoznali się ze strukturą organizacyjną jednostki, specyfiką pracy funkcjonariuszy. Dodatkowo spotkali się z terapeutą do spraw uzależnień w oddziale terapeutycznym dla skazanych, gdzie mogli rozmawiać z  uzależnionymi odbywającymi karę. Ponadto uczniowie gimnazjum obejrzeli film profilaktyczny na temat dopalaczy, który następnie uzupełniono pogadanką przeprowadzoną przez wychowawców i pielęgniarkę o wpływie dopalaczy na organizm człowieka. Swoistym podsumowaniem tych działań była gazetka przygotowana przez uczniów.