Pamięć o nich żyje w nas

Jak każdego roku szkoła nasza włączyła się w obchody ostatniej bitwy kampanii wrześniowej.

Przedstawiciele społeczności szkolnej wzięli udział w obchodach 83. rocznicy ostatniej bitwy Wojny Obronnej 1939 roku, którą w dn. 2-5 października pod Kockiem, Wola Gułowską i Serokomlą stoczyła SGO „Polesie” dowodzona przez gen. Franciszka Kleeberga- patrona naszej szkoły.

1 października (w sobotę) delegacja z naszej szkoły uczestniczyła w wieczornym Capstrzyku Kawaleryjskim, który tradycyjnie miał miejsce w Kalinowym Dole.

W niedzielę, 2 października poczet sztandarowy i przedstawiciele grona pedagogicznego oraz uczniów wzięli udział we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Patronki Żołnierzy Września. Po nabożeństwie przeszli na cmentarz w Turzystwie, gdzie przy kwaterach poległych w czasie walk żołnierzy odbył się Apel Poległych.