DZIEŃ PAPIESKI W NASZEJ SZKOLE

10 października w całej Polsce obchodzony był XXI Dzień Papieski, natomiast w naszej szkole taki dzień przeżywaliśmy 13 października.

Z samego rana kl. 5a wybrała się do kościoła, by przy relikwiach Świętego prosić o potrzebne łaski dla całej szkolnej wspólnoty.

Uczniowie kl. 5b i 5a przygotowali apel “Wstańcie, chodźmy”, poświęcony pamięci Papieża Polaka.

Link do nagrania apelu – zachęcamy do jego obejrzenia.

Młodzi uczniowie z klas 1 – 3 wzięli udział w konkursie plastycznym na najpiękniejszy portret św. Jana Pawła II. Prace dzieci, wraz z kilkoma informacjami o Papieżu, udekorowały korytarz przy szkolnej stołówce.

Nie zabrakło też tego, do czego św. Jana Paweł II zawsze wszystkich zachęcał - gestu życzliwości dla osób starszych. Uczniowie wykonali obrazki z Janem Pawłem II i wręczyli je mieszkańcom Domu Opieki w Woli Gułowskiej.

Wielką radością dla wszystkich był też słodki akcent, czyli kremówki nawiązujące do wspomnień Papieża z rodzinnych Wadowic. Wszystkie te wydarzenia przypominały nam postać św. Jana Pawła II i zachęcały do czerpania z jego życia i nauczania.